پرچمدار Xperia XZ Premium، نخستین موبایل سونی است که از چیپست اسنپدراگون ۸۳۵ کوالکام بهره می برد؛ همان چیپستی که در پرچمداران گلکسی اس ۸ و اس ۸ پلاس سامسونگ هم جای گرفته است. با این همه برخلاف خانواده اس ۸، موبایل XZ Premium هنوز در دسترس عموم قرار نگرفته و مشتریان فعلاً می توانند آن را در کشورهای مختلف پیش خرید کنند.

اگر برای شما هم این سوال پیش آمده که XZ Premium از لحاظ قدرت سخت افزاری و در قیاس با سایر اسمارت فون های مجهز به اسنپدراگون ۸۳۵، چه عملکردی از خود به جای خواهد گذاشت، باید گفت که خوشبختانه این پرچمدار اخیراً بنچمارک Geekbench را پشت سر گذاشته که اطلاعات جالبی با خود به همراه می آورد.

پرچمدار سونی در تست تک هسته ای امتیاز ۱۹۴۳ و در تست چند هسته ای، امتیاز ۵۸۲۴ را کسب کرده

اگرچه هنوز مشخص نیست دستگاهی که بنچمارک را پشت سر گذاشته نسخه ای آزمایشی بوده یا جزو واحدهای نهایی Xperia XZ Premium است، اما به نظر می رسد که باید منتظر دستگاهی قدرتمند باشیم. پرچمدار سونی در تست تک هسته ای امتیاز ۱۹۴۳ و در تست چند هسته ای، امتیاز ۵۸۲۴ را کسب کرده که بسیار نویدبخش هستند.

در مقام مقایسه باید گفت که گلکسی اس ۸ سامسونگ در این دو تست، به ترتیب امتیازات ۲۰۰۸ و ۶۵۷۵ را کسب کرد و همین ارقام برای مدل اس ۸ پلاس به ۲۰۰۶ و ۶۷۰۸ می رسند. در ابتدا، تفاوت میان امتیازات تست تک هسته ای بسیار ناچیز به نظر می رسند، اما تست های چند هسته ای نشان می دهد که Xperia XZ Premium از همتایان کره ای خود جا مانده؛ با این حال فعلاً برای نتیجه گیری زود است و باید برای بررسی بیشتر مدل نهایی دستگاه منتظر باقی ماند.